Логістичні схеми: Скільки «Нова пошта» заробляє на перевезенні контрабандних цигарок
Про це пише портал Антикор.
За інформацією БЕБ, відбуваються масштабні обшуки на чотирьох фабриках, які виробляють контрафактну продукцію. Вже вилучено понад мільйон пачок цигарок та 18 тонн тютюну.
Але паралельно з процесом обшуків та вилучення документації та нелегальної продукції раптово з’ясувалася ще одна деталь, що тісно пов’язана з виробництвом та контрабандою тютюнової продукції. Як пише журналіст та блогер Євген Плінський, йдеться про логістику.
Тому що за таких величезних обсягів виробництва виникає питання збуту. І – доставки «лівих» цигарок у точки збуту. Продається контрафакт як в Україні, так і в країнах Євросоюзу, де цигарки коштують дуже дорого. І саме тут виникає слабка ланка – доставка. Прикордонники та Національна поліція періодично повідомляють про виявлення та затримання машин з нелегальною тютюновою продукцією, але її потік, проте, не зменшується. Звідси випливає простий висновок – логістика працює, причому добре.
Під час слідчих дій детективи звернули увагу на розташування біля фабрик із виробництва нелегальної тютюнової продукції логістичних центрів та складів національного логістичного оператора «Нова пошта». Розгадка виявилася простою – виробники контрафакту використовують фірми з доставки. Що, як і все геніальне, просто. На це звернув увагу Євген Плінський у своєму матеріалі про обшуки на фірмах, які виробляють нелегальну тютюнову продукцію.
Представники «Нової пошти» звинуватили журналіста у розповсюдженні неправдивої інформації, але це аж ніяк не його вигадка – на розташування складів «Нової пошти» звернули увагу і детективи БЕБ.
Чи буде з цього приводу відкрито кримінальну справу щодо власників «Нової пошти»? Подивимося. Але та лють, з якою її власники заперечують очевидне та напирають на свій внесок у боротьбу з Росією, підказує, що вони явно побоюються розслідування своєї участі у контрабанді цигарок.
І не знати, що саме перевозять гарні червоні фургони з логотипом «Нова пошта», співробітники, топ-менеджмент і власники логістичного оператора просто не могли. Бо існує ухвала Кабміну, яка прямо забороняє приймати тютюнові вироби без акцизних марок на відправку.
Якби йшлося про одиничний факт і ящик-другий «лівих» цигарок, то це було б чистою випадковістю та недбалістю співробітників складу «Нової пошти». Але обсяги, про які йдеться, обчислюються тисячами ящиків та мільйонами пачок. Сотні фур, наповнених контрафактною продукцією, якийсь дрібний клерк із «Нової пошти» відправити не може. Як і розмістити логістичні центри біля фабрик, які виробляють безакцизні цигарки.
А тепер давайте трохи порахуємо. Якщо БЕБ заявило про виявлення понад мільйон пачок сигарет, готових до відправки, це чотири-п’ять завантажених фур. Вартість однієї фури із цигарками досягає пів мільйона доларів. Скільки візьме перевізник із відправника такого вантажу? Десять відсотків? Двадцять?
Адже йдеться лише про одну партію товару. Скільки його виробляється на місяць, на рік? Скільки вантажівок «Нової пошти» задіяно у доставці контрафакту? Адже є ще й міжнародні перевезення, які здійснює «Нова пошта». Що з ними? Хтось повірить, що у її вантажівках не їде до Європи й безакцизна продукція?
На всі ці запитання поки що немає відповіді. Зачекаємо новин із БЕБ. Якщо його детективам, звісно, дозволять порушити кримінальну справу щодо «Нової пошти». А те, що це збираються заборонити, випливає із статті Євгена Плінського, в якій він, посилаючись на співробітників БЕБ, заявляє, що на останніх здійснюють сильний тиск у зв’язку з їхніми діями щодо припинення виготовлення та реалізації контрафактної продукції.
Тиск походить від в.о. голови детективів БЕБ Олександра Ткачука. Але ж він «тисне» теж не просто так – хтось його зацікавив. Поки що йдеться лише про Львівську сигаретну фабрику, але що буде завтра? Тим більше що «Нова пошта» вже активно включилася у процес відбілювання своєї репутації, звинувачуючи розслідувачів у фейках.
Хоча факт наявності безакцизної продукції було зафіксовано детективами БЕБ під час обшуків, представники «Нової пошти» стверджують, що це неправда. Зрозуміти їхню позицію можна – лише на доставці «лівої тютюнки» власники «Нової пошти» заробляли сотні тисяч доларів. Якщо не мільйони – за оцінками Kantar, минулого року обсяг нелегальної тютюнової продукції в Україні становив 8 мільярдів штук цигарок, а лише несплачені податки становили 23 мільярди гривень.
І всі ці мільярди цигарок треба було перевозити. Скільки з них поїхало до свого споживача у фурах «Нової пошти» – можна лише здогадуватися. І чекати на результати перевірки, яка має відбутися в офісах та складах компанії.
Адже перевірки та обшуки в рамках розслідування участі «Нової пошти» у виробництві та контрабанді безакцизної тютюнової продукції неминуче виявлять інші порушення в її діяльності. Алкоголь, наприклад, – також підакцизний товар. І його також масово фальсифікують. І проблеми з його доставкою такі ж, як і з тютюном.
Тому питання – скільки заробляють власники «Нової пошти» на перевезенні контрабандних цигарок – поки що відкрите. Але зрозуміло, що йдеться про величезні суми.
Іран атакував балістичними ракетами об’єкти США в іракському Курдистані: є загиблі та поранені
Читайте більше новин по темі:
Распечатать