З власності НАУ у Києві незаконно вивели 32 квартири
Про це повідомляє Держаудитслужба.
Нехтуючи вимогами чинного законодавства та власного статуту, керівництво НАУ вивело зі складу навчального закладу 32 квартири у Київ (з оцінною вартістю 26,4 млн гривень), які надалі приватизувалися. Отже, університетом за кілька років втрачалося державне майно.
Зокрема, неодноразово у цьому процесі було застосовано схему, за якою людина зараховувалася на роботу в НАУ двірником (зафіксовано 10 подібних фактів), отримувала в першочерговому порядку службове житло, не маючи документів, які б обґрунтовували таку потребу, і надалі – упродовж одного-двох років – приватизувала квартиру, після чого звільнялася. Слід зазначити, що окремі квартири із цих 10 були продані майже відразу після приватизації.
Щоб зрозуміти схему виведення службового житла з балансу університету, варто навести типову схему на конкретному прикладі.
Читайте по темі: У передмісті Києва лунатимуть вибухи
На посаду прибиральниці 5 квітня 2021 року призначено громадянку А. Через місяць, 18 травня 2021 року, її переведено на посаду двірника. Вже на наступний день вона отримує довідку-висновок про важливість цих трудових відносин для забезпечення нормальної діяльності університету.
Через 75 днів після працевлаштування, тобто у червні, житловою комісією НАУ ухвалено рішення про надання громадянці А. службового приміщення – двокімнатної квартири загальною площею 67,2 кв. м у будинку на вул. Михайла Донця.
На підставі рішення Житлової комісії НАУ (від 28.06.2022), клопотання ректора університету (від 29.06.2022), розпорядження Солом’янської РДА у місті Києві (від 22.07.2022) вказану квартиру виведено зі складу службових.
Громадянка А. 12 серпня 2022 року отримала від Житлової комісії НАУ згоду на приватизацію житла, яка і була приватизована 10 жовтня 2023 року. А 13 жовтня 2023 року громадянка «за власним бажанням» звільнилася з роботи в університеті. Отже, процес виведення службового житла і його подальша приватизація загалом тривав приблизно півтора року.
Варто зазначити, що на столичному ринку нерухомості квартири такого метражу на вул. Михайла Донця коштують в середньому 130 тис. доларів. Крім того, ревізією встановлено, що громадянка А. за період роботи двірником НАУ отримала заробітної плати на суму 875,7 тис. гривень.
Загалом ревізією окремих питань фінансово-господарської діяльності Національного авіаційного університету виявлено порушень на суму 114,1 млн грн. З них порушень, що призвели до втрат, матеріальної шкоди та збитків – на суму понад 103,4 млн гривень.
Читайте більше новин по темі:
Распечатать