Відправка миротворців в Україну стане головною темою Мюнхенської конференції, - NYT
![Відправка миротворців в Україну стане головною темою Мюнхенської конференції, - NYT](/media/upload/news/2025/02/11/190919.jpg)
Про це пише видання The New York Times.
Видання пише, що перспектива укладення мирної угоди між Україною та Росією прискорила обговорення щодо відправки європейських військ до України для того, щоб вони спостерігали за припиненням вогню і допомагали стримувати Росію від можливого повторного вторгнення.
Водночас, як зауважує NYT, питання полягає в тому, які країни готові відправити миротворців, скільки та чи погодиться на це російський диктатор Володимир Путін.
"Ця тема, безсумнівно, стане головною для обговорення цього тижня на щорічній Мюнхенській конференції з безпеки, у якій візьмуть участь віцепрезидент США Джей Ді Венс і держсекретар Марко Рубіо", - пише видання.
Читайте по темі: Ізраїль оголосив закритою військовою зоною територію на кордоні з Ліваном
Питання відправки в Україну своїх миротворців уже порушили деякі європейські країни, а саме Франція, Британія, а також країни Балтії. Водночас влада Німеччини вважає таку ідею передчасною.
NYT пише, що без участі США в такій операції - без американського повітряного прикриття, протиракетної оборони та розвідки європейські війська зазнали б серйозного ризику і навіть нападів з боку Росії.
Також видання нагадує, що раніше президент Володимир Зеленський зазначав, що якщо Україну не приймуть до НАТО, то знадобиться до 200 тисяч іноземних військ, щоб забезпечити її безпеку. Водночас аналітики вважають таку цифру занадто великою, оскільки вона, приміром, втричі перевищує чисельність армії Британії.
За словами заслуженого професора військових досліджень у Королівському коледжі Лондона Лоуренса Фрідмана, якого цитує видання, для реальних сил стримування зазвичай потрібно "більше ніж 100 000 військовослужбовців, спрямованих на виконання місії" для регулярних ротацій і надзвичайних ситуацій.