Філія «Дельта-лоцман» замовила лоцманський катер за 132 мільйони гривень миколаївській фірмі

Про це повідомляється у системі «Прозорро».
До кінця 2026 року виробник повинен буде поставити лоцманський катер проекту BSY 58 довжиною 17,6 м. Судно призначене для доставки і зняття лоцманів із суден, які замовили лоцманську проводку, лоцманського супроводження на судноплавних шляхах та обстеження стану судноплавних шляхів. Катер розрахований на трьох членів екіпажу і сім лоцманів. Він має два двигуни Volvo Penta D13-700 потужністю 700 к. с. кожен, дизель-генератор Whisper Power потужністю 22,5 кВт, найбільшу швидкість понад 17 вузлів, антену Glomex Webboat 4G Plus, багато різних засобів навігації та радіоустаткування, чотири спальні місця тощо.
Ціна еквівалентна $3,18 млн. У 2019 році «Дельта-лоцман» замовляла ТОВ «УМС Марін» інші лоцманські катери проекту ВМ22 більшою довжиною 22,1 м по 86,23-91,55 млн грн, або $3,50-3,72 млн. Вони мали потужніші двигуни Volvo Penta D16-750 по 750 к. с. та дизель-генератор EM28RDS на 27 кВт і були розраховані на двох членів екіпажу та сім лоцманів.
На нинішньому тендері київське ТОВ «Українське морське суднобудування» Володимира Умрилова пропонувало свій катер УМС М20 проекту BM58.190 на 1% дешевше. Але його заявку відхилили через невідповідність умовам технічної специфікації та іншим вимогам.
Зокрема фірма вказала швидкість судна 18,5 вузлів ± 1,5 вузлів, тому замовник вирішив, що найбільша швидкість може скласти лише 17,0 вузлів, хоча він вимагав більше 17,0 вузлів.
Також фірма не вказала пожежну сигналізацію і відповідність судна GMDSS A1, що, зі слів замовника, означає наявність приймача NAVTEX для отримання навігаційних попереджень, та екологічним вимогам. Із чотирьох рятувальних кіл тільки одне мало буй, що світиться.
Ще замовник вимагав надати детальну контрактну специфікацію та креслення загального розташування запропонованого судна, які підтверджують відповідність судна технічним вимогам до предмета закупівлі, схвалені, узгоджені чи погоджені Регістром судноплавства України. Фірма надала лист від Регістру про взяття документації до відома із відсутністю заперечень, який не містив інформації щодо схвалення, узгодження чи погодження ним.
Суперник скаржився в АМКУ, що у «Верфі «Чорноморські яхти» неправильно оформлено документація: специфікація не має номеру, а штампи Регістру стоять. Але комісія стала на бік замовника, бо він приніс листа від Регістру, де сказано, що Регістр розглянув і прийняв документацію «Верфі «Чорноморські яхти» до відома, що можна трактувати, як схвалення.
Відкриті торги провели з використанням методу оцінки пропозицій за вартістю життєвого циклу. Формула враховувала не лише ціну товару, а й мито. Утім, мита ні в кого не було.
Зареєстрована в 2017 році миколаївська «Верф «Чорноморські яхти» належить її директору Олександру Сагайдакову та Світлані Сагайдаковій. За даними системи «YouControl», до 2019 року ця фірма називалась «Чорноморська судоверф». На сайті фірми сказано, що у 1998 році Сагайдаков очолив ДП «Миколаївський державний центр малотоннажного суднобудування», яке при реорганізації отримало назву «Миколаївська малотоннажна верф» (ще пізніше – нині припинений «Судмашпром»). Фірма працює на місці «Миколаївської малотоннажної верфі».
У довідці про досвід фірма вказала договір із ТОВ «Еста Лтд» на поставку промірного катера BSY 40 Дельфін довжиною 13,0 м. Потім «Еста Лтд» поставила його ДУ «Держгідрографія».
Що ж до замовлень через «Прозорро», то в 2021 році «Верф «Чорноморські яхти» отримала єдиний підряд рятувальників ДСНС Миколаївщини щодо фарбування катера за 50 тис грн.
Анна Сорока, «Наші гроші»
Распечатать