АРМА відсудило майно «Укргазбанку» на 142 мільйонів гривень

Про це стало відомо з кримінального провадження за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК.
Майно фігурує у кримінальному провадженні №12021000000000250 від 17 лютого 2021 року, де підозрюваним є посадовець банку ОСОБА_4. Його звинувачують у пособництві розкраданню майна на суму 197,6 млн грн за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України. Що стоїть за цією справою і чому майно передали АРМА?
За даними досудового розслідування, яке проводить БЕБ, у 2008-2009 роках між «Укргазбанком» та ПрАТ «Київ-Одяг» було укладено два кредитні договори на загальну суму 236,8 млн грн. У забезпечення зобов’язань ПрАТ «Київ-Одяг» передало в іпотеку адміністративно-виробничий комплекс. Однак боржник не виконував умови договорів, що спонукало банк звернутися до Господарського суду Києва з позовом про стягнення заборгованості.
Ситуація ускладнилася, коли представники ПрАТ «Київ-Одяг» надали суду підроблений договір уступки права вимоги від 1 квітня 2009 року, нібито укладений між Укргазбанком та компанією «Юпітер Сервіс» (Jupiter Service LLC), зареєстрованою в США. Ця компанія, яка на момент угоди перебувала в стані припинення, не мала правосуб’єктності та не могла бути стороною договору. Прокуратура стверджує, що заступник голови правління Укргазбанку, разом із головою правління ПрАТ «Київ-Одяг» ОСОБА_5 та іншими особами, умисно підписав цей фіктивний договір, а також договір поруки з ТОВ «Р.Г.Л. Груп», що унеможливило стягнення боргу банком.
У 2011 році Господарський суд Києва відмовив банку в позові через пред’явлення фіктивного договору уступки. У 2016 році ПрАТ «Київ-Одяг» відчужило частину комплексу (20 732,5 кв.м) на користь ТОВ «Анмейд Груп» за угодою купівлі-продажу. Хоча банк пізніше відновив право власності на майно, ТОВ «Анмейд Груп» оскаржує це в суді, що може призвести до збитків банку на суму 142,3 млн грн.
Суд визнав комплекс речовим доказом у справі, адже він був предметом іпотеки, виведеним із застави банку через шахрайські дії. Комплекс досі незаконно використовується ТОВ «Анмейд Груп», про що свідчать дані від ДТЕК «Київські Електромережі» та ПрАТ «АК Київводоканал».
АРМА має оцінити комплекс і передати його в управління або реалізувати, щоб зберегти його економічну цінність. Водночас розслідування триває, і від його результатів залежить, чи буде майно конфісковане, чи повернене банку. Справа також висвітлює проблему фіктивних договорів і корупційних схем у банківській сфері, що потребує посилення контролю з боку регуляторів.
Правоохоронці затримали двох радників Нетаньягу за підозрою в корупції
Распечатать